Konstrukcja fotowoltaiczna dwupodporowa, PRW2H3x4

PRW2H3x4, PRW2H3x3 – konstrukcje dla klienta detalicznego.

Konstrukcja naziemna, wolnostojąca, dwupodporowa, wbijana w grunt dla 9, 12 szt. modułów fotowoltaicznych, 60 ogniw, o standardowych rozmiarach, w układzie horyzontalnym (poziomym) 3 moduły w rzędzie – 3, 4 moduły w kolumnie.

Istnieje możliwość zamontowania również  9 szt. modułów o długości 2m (72 ogniw).

Układ modułów pv: poziomy.

Kąt nachylenia: 25 – 35 st.

Założenia dotyczące obciążenia: – zgodnie z normami europejskimi, odpowiednio do lokalnych specyfikacji.

Waga: ok. 225 kg

Materiał konstrukcyjny: – magnelis   (S320GD ZM310/430)

Przy większych projektach przeprowadzamy procedurę uzyskania gwarancji od ArcelorMittala do 25 lat.

Z powodu wchodzenia w reakcję ram aluminiowych modułów fotowoltaicznych ze stalą ocynkowaną zrezygnowaliśmy z oferowania konstrukcji ze stali ocynkowanej.

Nasze konstrukcje zaprojektowane są w taki sposób, że każdy wariant spełnia obliczenia statyczne dla:

– każdej strefy wiatrowej od 1 do 3 i

– każdej strefy śniegowej od 1 do 4

według odpowiedniej normy PN.

Konstrukcja PRW2H3x4 stanowi jeden z elementów rodziny konstrukcji o oznaczeniu PRW2H3x.

Budowa modułowa zapewnia inwestorowi dużą elastyczność w projektowaniu własnej konstrukcji nawet w przypadku niekomfortowego układu działki.

Budowa modułowa zapewnia również jeszcze jeden atut, mianowicie można, w przypadku większych instalacji, a nawet farm fotowoltaicznych, szybko zaprojektować odpowiedniej długości rzędy z zachowaniem odległości dylatacyjnych. Solidność konstrukcji pozwala również w granicach możliwości wytrzymałości materiałowych rozstawiać słupy w mniejszej lub większej odległości od siebie w zależności od strefy wiatrowej lub śniegowej.

W Prinż Cieszyn każdy projekt powyżej 30kW analizowany jest indywidualnie i optymalnie dobierane rozwiązania z zachowaniem konserwatywnego podejścia konstruktora do solidności konstrukcji gwarantują inwestorowi najwyższy wskaźnik ceny do jakości.

Stawiamy na jakość systemów montażowych odchodząc od aluminium na rzecz magnelisu, który jest neutralny w kontakcie z ramą aluminiową modułu fotowoltaicznego jak również aluminiową klemą końcową. Stopniowo będziemy przedstawiać nasze rozwiązania rozpoczynając od konstrukcji wolnostojących, carportów, magnelisowych systemów montażowych na dach płaski, kończąc na magnelisowych mostkach trapezowych o niestandaryzowanych rozmiarach, którym profile aluminiowe nie są w stanie sprostać, tak aby Wasze panele mogły swobodnie oddychać w coraz to bardziej upalne dni lata, nie powodując bardzo dużego spadku wydajności poprzez efekt nagrzewania.